Вівторок, 30.04.2024, 07:36
Вітаю Вас Гість | RSS

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БАЛТСЬКЕ ПРОФЕСІЙНО – ТЕХНІЧНЕ АГРАРНЕ УЧИЛИЩЕ»

Фотогалерея

Виховна робота

ВИХОВНА РОБОТА

       Виховна робота в училищі займає важливе місце у навчально-виховному процесі учнівської молоді. Керує виховним процесом заступник директора з навчально-виховної роботи .

      Основним завданням нашого навчального закладу є: не лише підготувати фахівців належного професійного рівня, а й відповідно, вихованих громадян, які мають почуття патріотизму, усвідомлюють свої права й свободи, поважають Конституцію України, традиції, звичаї українського народу, його культуру, в яких уже сформовані національні світоглядні позиції і переконання.

     Педагогічний колектив училища працює над вирішенням таких основних завдань: створення сприятливих умов для формування морально-духовної життєвої компетентної особистості, виховання в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я та здоров’я інших громадян; формування засад збереження здорового способу життя; змістовне наповнення програми виховання з урахуванням вікових особливостей учнів, активізація та розвиток творчого потенціалу майстрів виробничого навчання та класних керівників. Щоб виховати таких людей, потрібні роки послідовної та цілеспрямованої роботи. Над цим працює весь педагогічних колектив нашого навчального закладу.

 

 

 

  Мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота інтелектуально розвинену, духовну і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

         Зміст виховної діяльності училища базуються у відповідності до наступних ключових ліній:

         ціннісне ставлення до себе;

         ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

         ціннісне ставлення до праці;

         ціннісне ставлення до природи;                                                                         

         ціннісне ставлення до культури і мистецтва

        Проблема формування справжнього громадянина – одна з найважливіших проблем, що стоять перед нашим навчальним закладом.

Виховний процес здійснюється згідно перспективного плану роботи за напрямками:

     національно-патріотичне;

       громадянське;

  • моральне;
  • родинно-сімейне;
  • трудове;
  • формування здорового способу життя;
  • екологічне;
  • естетичне;                                                                                  

 На основі річного плану складаються місячні робочі плани виховної роботи класних керівників, бібліотекаря, та  вихователя . Відповідно до річного плану виховної роботи в училищі   проводяться всі заплановані загально училищні заходи.

В училищі розвинене учнівське самоврядування.

         Учні нашого училища беруть  активну участь у проведенні районних заходів: конкурс «Якби міським головою був я» ( учениця Морозюк Анастасія) , конкурс на кращу волонтерську діяльність в навчальному закладі (відповідальний за волонтерську роботу учень групи 18-ГЗ Садовничий Іван) .

            З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їх здоров’я, формуванню фізичних здібностей  велике значення в училищі надається формуванню здорового способу життя

            Уже стало традицією  проводити спортивні змагання «Козацькі розваги», присвячені Дню фізкультури та спорту .   Їх мета: виховувати морально-психологічні якості, національну гідність громадянина, залучати юнаків  та дівчат до занять фізичними вправами, закріпити знання та навички, здобуті на уроках фізичної культури

 

 

 

В училищі проводяться традиційні заходи. . Навчальні групи  плідно працюють у співпраці з майстрами виробничого навчання та  класними керівниками. Майстри виробничого навчання та класні керівники у своїй роботі використовують форми роботи як індивідуальні (бесіди, розподіл доручень, створення виховних ситуацій), так і групові (виховні години, години інформування, ігри, конкурси, свята, проекти, екскурсії).

 Всі форми  виховної діяльності, які проходять в училищі, проводяться з метою реалізації виховної проблеми «Впровадження інноваційних особистісно зорієнтованих технологій в виховний процес з метою формування життєвих компетенцій учнів».

 Деякі виховні заходи із життя нашого училища :

«ДЕНЬ АВТОМОБІЛІСТА І ДОРОЖНИКА »

 

ВИСТАВКА«ДАРИ ОСЕНІ»

 

 

 

 Конкурс-плакатів «УКРАЇНА– ЄДИНА ДЕРЖАВА»

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

 

 

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ «ПІДТРИМАЙ СВОЇХ»

                Особлива увага надається  питанням правового та патріотичного виховання підростаючого покоління,важливим завданням є підготовка учнів до дорослого сімейного життя  акцентується увага, що пріоритетними  в роботі мають бути: упровадження просвітницької діяльності, спрямованої          

            Основним завданням нашого навчального закладу є: не лише підготувати фахівців належного професійного рівня, а й відповідно, вихованих громадян, які мають почуття патріотизму, усвідомлюють свої права й свободи, поважають Конституцію України, традиції, звичаї українського народу, його культуру, в яких уже сформовані національні світоглядні позиції і переконання.

 В закладі значна увага приділяється правовому та превентивному вихованню, що забезпечується на законодавчому рівні.

                   З цією метою проводяться виховні години, анкетування,  лекційна робота з запрошенням лікарів, працівників кримінальної міліції.

 

Зустріч з учнями начальника служби в справах дітей Балтської РДА Герасименко Н.І

                Колектив училища зацікавлений у позитивному розвитку особистості учня . Ось чому викликає тривогу збільшення кількості дітей з девінантною поведінкою. Корекційно - виховна робота об’єднує зусилля адміністрації, соціальної служби,керівниківгруп.
            Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя  в нашому училищі діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед учнів, створена Ради  профілактики правопорушень.

 

Засідання Ради  профілактики правопорушень.

             Виконуючи Національну програму «Діти України»,училище приділяє велику увагу соціальному захисту дітей-сиріт,дітей позбавлених батьківського піклування та учнів інших категорій. Усі учні-сироти та позбавлені батьківського піклування в училищі забезпечені  безкоштовним гарячим харчуванням,безкоштовним проживанням в гуртожитку.

Щорічно  учні пільгової категорії проходять  оздоровлення на морі  в  с.Сергіївка,Білгород-Дністровського району.

             Реалізуючи цю проблему, майстри виробничого навчання та класні керівники училища використовують різноманітні форми та методи виховної роботи. Загально - училищні та групові виховні заходи проводяться  у відповідності до річного плану роботи та  планів виховної роботи класних керівників.

Необхідно відзначити змістовне проведення традиційних заходів присвячених  початку та закінченню   навчального року, цикл бесід, свят, зустрічей, виставок, конкурсів.

Відвідані  заходи виховної діяльності  та перегляд планів роботи класних керівників свідчать, що форми виховної діяльності класними керівниками вибираються з урахуванням мети , вікових особливостей та інтересів учнів.

            Велика увага приділяється  індивідуальній роботі  з учнями, які стоять  на внутрішньо-училищному  обліку (31) та з  учнями пільгового контингенту -сиротами та позбавленими батьківського піклування (41) . 

             На учнів,які стоять на внутрішньо-училищному контролі ведуться облікові картки,де фіксується вся проведена робота.

 Протягом вересня майстри в/н та класні керівники  відвідують сім’ї, у яких живуть діти даної категорії. ,  складають акти обстеження матеріально-побутових умов проживання.

   Майстри в/н та  класні керівники підтримують постійний зв’язок  з опікунами та батьками.

             Майстрами в/н та класними керівниками  ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями училища. З учнями,які пропускають заняття проводяться індивідуальні бесіди,викликаються батьки, які попереджаються про відповідальність за виховання дітей.

             Старости груп щоденно ведуть  облік відвідування.

Педагогічним колективом здійснюється така робота: бесіди по групах про санітарно-гігієнічні норми, профілактику дитячого травматизму, захворювань,охорону праці,збереження життя,безпеку на дорогах.

В групах щосереди  проводяться  виховні години  різносторонньої  тематики:«Правила  поведінки учнів, мобільний етикет»,«Книга в житті людини»,«Душею й серцем – завжди молоді», «Наше право– щасливе дитинство»,«Визволення  України від фашистських загарбників»,«В океані рідного народу відкривай духовні острови», «Війна далека,…Але пам’ять  з нами, хоч ветеранів мало вже між нас»,«Геть паління! Ми-здорове покоління! », «Наше право – щасливе дитинство»,  «Хлібне поле – моя ти доле», «Людським теплом і добротою хай зігріваються серця», «Святий Миколай – опікун дітей»,  «Життя – найбільший скарб».

З метою виховання духовної  культури прищеплювання духовності, ознайомлення з  православними святами проведені виховні години  «Усікновення Голови Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна»,«Свята -Іоанна Предтечі та  Пресвятая Покрова».

Правове виховання у училищі здійснюється на основі Конституції України, програми правової освіти населення.

             З метою активної пропаганди правових знань, підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття учнями необхідного рівня правових знань, формування в них поваги до права, забезпечення доступу до джерел правової інформації   щорічно в грудні місяці  в училищі проходять  заходи з проведення Всеукраїнського тижня права. . Під час проведення Всеукраїнського тижня права  проводяться   різні заходи в яких беруть участь учні .

             Проводиться  тиждень права, в рамках якого організовані різноманітні заходи:  проведення  виховних годин, тренінги, лекції, бесіди з питань реалізації та захисту прав людини, забезпечено надання малозабезпеченим верствам населення безоплатної допомоги з питань захисту прав людини через мережу громадських приймалень.

Проводяться  зустрічі учнів з    представниками  Балтської  міжрайонної  кримінально-виконавчої інспекції ,служби у справах дітей які  проводять бесіди,диспути. 

В бібліотеці  організовано  інформаційний куточок «Законодавче забезпечення людини» для ознайомлення з новинками юридичної літератури, тематичні виставки робіт правової освіти  та оформлено 

тематичні стенди.

           Класні керівники проводять в кожній навчальній групі виховні годину на тему: «Злочин і покарання». 

Проведення даних заходів було спрямовано на підвищення рівня правової культури, формування у учнів правової свідомості, що ґрунтується на визнанні прав людини як найвищої соціальноїцінності.  

           В училищі працює методична комісія класних керівників.

  Методична комісія класних керівників.

Класні керівники ознайомлені з "Положенням про класного керівника”, мають окремі папки, в яких зберігаються всі необхідні для роботи нормативно – правові акти, методичні рекомендації та інше.

Організація харчування в навчальному закладі  здійснюється відповідно до ст.5 Закону України « Про охорону дитинства»,    п. 1.1  та п. 5.1 статті 13 постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994р. № 226  із змінами та доповненнями, постанови Кабінету Міністрів  України  від 22.11. 2004 року  №1591 « Про затвердження норм  харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Їдальня розрахована на 110 посадкових місць.  Харчування здійснюється на великій перерві.Охоплено харчуванням  130 учень і них 41 учень з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щоденно складається меню на підставі примірних двотижневих меню, яке затверджується директором училища. Перевірка роботи харчоблоку показала, що їдальня забезпечена відповідним технологічним та холодильним обладнанням, холодною та гарячою протічною водою, посудом різного розміру, миючими та дезінфікуючими засобами. Нормативно-технологічна документація ведеться згідно з вимогами. Контрольний вихід готових блюд відповідає нормам

Працівники їдальні

 

    

Санітарний стан харчоблоку задовільний.

В училищі є  гуртожиток на 100 місць. В даний час проживає 76 учнів. Особи, які не мають відношення до училища не проживають. У гуртожитку обладнано  кімнату для приготування їжі,кімнату

психологічного розвантаження, кімнату-самопідготовки,ізолятор,душову,  туалет,умивальник

Гуртожиток

   

 

Робота з педкадрами.

Питання виховної роботи вивчаються та розглядаються на засіданнях  педагогічної ради  «Про затвердження плану виховної роботи», «Про створення ради профілактики з попередження правопорушень серед учні», «Про затвердження складу стипендіальної комісії».

На засіданнях  методичного об’єднання  класних керівників та майстрів в/н обговорюютьсяся різносторонні питання:

Заступник директора з навчально-виховної роботи та члени учнівського самоуправління проводять періодичні рейди по перевірці санітарного стану кабінетів,кімнат гуртожитку. 

                Контрольно-аналітична робота.

   Видаються накази «Про призначення старост в навчальних групах», «Про створення учнівської ради» «Про проведення та підсумки виставки “Це щедра осінь-золота красуня”, “Про затвердження плану спільних заходів з правової освіти”, «Про тиждень правових знань», «Про відзначення кращих учнів», «Про участь в конкурсі «Якби міським головою був я» .

Вся  навчально- виховна робота в училищі  пов’язана зі спільною діяльністю адміністрації, учнівського самоврядування,голів методоб’єднання класних керівників, батьківського комітету,батьків, громадськості.

Таким чином, створена в училищі система виховання, в основі якої лежить широке впровадження інноваційних педагогічних технологій, забезпечує ефективність навчально-виховного процесу, створює умови для соціалізації особистості, розвитку її здібностей, розкриває перспективи участі молоді у політичних та громадських структурах.

 

 

 

 

 

Зворотній зв'язок
Пошук
Відео
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024